LG UltraFine 32UN650K-W - 32"
LG UltraFine 32UN650K-W - 32"
  • 32 inch
  • 4K Ultra HD IPS display (3840 x 2160)
  • 5 ms response time
  • 60 Hz refresh rate
  • DisplayPort, 2x HDMI
419.99
341.46 excl. VAT
 In stock, expected delivery: 4 - 5 working days
  • Wide range of IT related products
  • Low prices
  • Fast and reliable delivery
  • Order now, expected delivery within 4 - 5 working days.
Pay later or
Information
31.5" UHD 4K (3840x2160) HDR IPS Monitor
Details Mastered
Space
- 31.5" IPS UHD 4K
- 3840x2160
Image Quality
- DCI-P3 95% (Typ.)
- HDR10
Feature
- AMD FreeSync™
- MAXXAUDIO®
Creative Professional
Suitable Clarity, Precision and Colour Expression
Colour Range with DCI-P3 95% (Typ.)
Colour Calibrated
It is colour calibrated to display original intended colour for accurate picture quality.
Enhance Games up to 4K and HDR
Immersive Gaming Experience
AMD FreeSync™
Fluid and Rapid Motion
Dynamic Action Sync
React Faster to Opponents
Minimize input lag with Dynamic Action Sync so gamers can catch every single moment in real-time.
Black Stabilizer
Attack First in Dark
Enjoy 4K and HDR Contents
More Vividly and Realistically
Ergonomic Design
Easy and Ergonomic
Specifications
Brand:
LG
Product number:
Product number manufacturer:
32UN650K-W.AEU
Audio
Built-in speakers:
Number of speakers:
2
RMS rated power:
5 W
Camera
Built-in camera:
Connectivity
HDMI:
HDMI ports:
2
Headphone out:
USB port(s):
Display
Aspect ratio:
16:9
Colour depth:
10 bit
Colour range:
95%
Contrast ratio (typical):
1000:1
Display brightness:
350 nits
Display diagonal:
32"
Display resolution:
3840 x 2160 pixels
Display technology:
LED
HD Type:
4K Ultra HD
High Dynamic Range (HDR) supported:
HDR Effect, High Dynamic Range 10 (HDR10), Yes
Number of colours:
1.07 billion colours
Panel type:
IPS
Pixel pitch:
0.18159 x 0.18159 mm
Refresh rate:
60 Hz
Response time:
5 ms
Screen size:
32"
Viewing angle, horizontal:
178°
Viewing angle, vertical:
178°
Energy management
AC adapter frequency:
50/60 Hz
Energy consumption (HDR) per 1000 hours:
56 kWh
Energy consumption (SDR) per 1000 hours:
33 kWh
Energy efficiency class:
G
Energy efficiency class (HDR):
G
Energy label:
Input voltage:
100 - 240 V
Power consumption (off):
0.3 W
Power consumption (standby):
0.5 W
Power consumption (typical):
65 W
Ergonomics
Height adjustment:
VESA compatibility:
VESA mounting interfaces:
100 x 100 mm
Physical characteristics
Cable lock slot:
595.9 mm, 714.3 mm
Colour of product:
White
Depth (with stand):
226.7 mm